Hledáte ideální místo pro Vaši letní dovolenou? Zjistěte více o naší chatě a možnosti ubytování. .

POPIS CHATY

Chata prošla během roku 2018 a 2019 z velké části rekonstrukcí. Chata poskytuje celkem 45m2 obytné plochy, rozdělené mezi 2 ložnice, obývací pokoj, kuchyň, koupelnu se záchodem a spíž. Součástí chaty je navíc částečně krytá venkovní terasa o celkové ploše 18m2, zařízená nábytkem – dřevěný stůl se židlemi, slunečník, venkovní gauč.

Maximální kapacita je 5 lůžek v celkem dvou ložnicích a obývacím pokoji. Obě ložnice nabízejí dostatečný prostor pro komfortní spánek i pro uložení vašich věcí. Kuchyň je plně zařízená veškerým nádobím, dále pak nabízí lednici s mrazákem, troubu a elektrickou dvouplotýnku, mikrovlnou troubu, rychlovarnou konvici a toustovač. Samozřejmostí jsou také základní dochucovadla, mycí prostředky na nádobí a údržbu domácnosti, papírové utěrky, toaletní papír, mýdlo atd.

V případě nepřízně počasí můžete využít knihovny, která nabízí základní literaturu a velké množství knih s rybářskou tématikou, mapu okolí nebo například mapu hvězdné oblohy, kterou lze v létě na Orlíku krásně pozorovat. Večer se můžete zabavit deskovými hrami (šachy, Monopoly, Carcassonne a plno dalších deskových a karetních her).

Z venkovních aktivit můžeme nabídnout badminton, petanque, croquet, fotbalový a volejbalový míč se sítí. Samozřejmostí je také bazén, grill, houpací síť, venkovní posezení s možností opékání buřtů nebo udírna. Velkou výhodou je prostorný pozemek a přímo sousedící pískové hřiště vhodné na hraní volejbalu či jiných her.

Chata je napájena elektřinou z rozvodné soustavy, voda je z vlastního zdroje (vrt 42 metrů, voda dle chemického a biologického rozboru pitná s výborným složením), ohřev vody zajišťuje elektrický bojler (50 litrů), teplo zajišťují kamna na dřevo v kuchyni, případně krb v obývacím pokoji a menší elektrické topení v ložnici č.2.

INFORMACE V KOSTCE

Obytná plocha 45m2
Venkovní terasa 18m2
Pozemek 1000m2
Kapacita Max. 5 osob
Ložnice 1 Manželská postel s lamelovým roštem (140*200)
Ložnice 2 Manželská postel s lamelovým roštem (140*200) a  rozkládací gauč – lůžko 140*200
Obývací pokoj Rozkládací gauč – lůžko 160*200
Kuchyň Linka s dřezem, lednice, elektrická trouba a dvouplotýnka, mikrovlnná trouba, konvice, toustovač
Koupelna Toaleta, sprchový kout, bojler na teplou vodu 50litrů
Terasa Dřevěný stůl se židlemi, slunečník, venkovní gauč, dřevěné křeslo
Vířivka Nafukovací, pro 4 osoy
Další vybavení Krb, knihovna, deskové hry
Sport Kanoe přímo u vody, bazén, hřiště, petanque, crocquet, volejbal, badminton
Parkování Zdarma, přímo u chaty
Venkovní vybavení Grill, udírna, posezení s ohništěm, houpací síť

 

OKOLÍ

Nejbližší zastávka 3 km
Nejbližší obchod 5 km
Nejbližší restaurace 1 km
Nejbližší koupání 500 m
Nejbližší bankomat 10 km
Nejbližší minigolf 800 m
Sportovní zařízení 3 km

Ve vzdálenosti cca 500 se nalézá rekreační středisko Loužek, které nabízí občerstvení a nápoje, případně je zde možnost si zahrát minigolf.

O málo vzdálenější středisko Trhovky (20 minut chůze/2 km autem) nabízí již větší možnosti. Nachází se zde několik kempů, dva obchody s potravinami, Sport hotel s tenisovými kurty, beach volejbalem a jiným vybavením a dále několik restaurací a barů. Dá se zde půjčit i některé sportovní vybavení a toto místo je samozřejmě centrem večerního života okolí.

Milešov (6 km) nebo Krásná Hora (10 km) již nabízejí větší množství restaurací a větší obchod, bankomat, poštu a jiné služby.

Okresní město Příbram (30 km) nabízí veškeré služby a typy obchodů, které byste případně v nejbližším okolí chaty postrádali.

Podrobnější informace k okolním zajímavostem a tipům na výlety a trávení volného času najdete v sekci Sport a Relax.

POPIS LOKALITY

Přehrada Orlík je součástí Vltavské kaskády, která slouží k vodohospodářským, ekonomickým ale i rekreačním účelům. Její hráz, budována v letech 1954–1961, přehradila tok řeky Vltavy u městečka Solenice na Příbramsku.    Výška hráze v koruně činí 91 metrů a s objemem vody až 720 milinů m3 se tak jedná o nejobjemnější vodní nádrž u nás. Přehrada byla pojmenována podle zámku Orlík, který byl vybudován na skále nad řekou Vltavou.
Orlická přehrada a její okolí známé jako Střední Povltaví je často navštěvovanou oblastí díky krásné přírodě a množství kulturních i technických památek. Více..

GPS: 49.591471, 14.183120