Hledáte ideální místo pro Vaši letní dovolenou? Zjistěte více o naší chatě a možnosti ubytování. .

POPIS CHATY

Chata prošla během roku 2018 a 2019 z velké části rekonstrukcí. Chata poskytuje celkem 45m2 obytné plochy, rozdělené mezi 2 ložnice, obývací pokoj, kuchyň, koupelnu se záchodem a spíž. Součástí chaty je navíc částečně krytá venkovní terasa o celkové ploše 18m2, zařízená nábytkem – dřevěný stůl se židlemi, slunečník, venkovní gauč.

Maximální kapacita je 5 lůžek v celkem dvou ložnicích a obývacím pokoji. Obě ložnice nabízejí dostatečný prostor pro komfortní spánek i pro uložení Vašich věcí. Kuchyň je plně zařízená veškerým nádobím, dále pak nabízí lednici s mrazákem, troubu a elektrickou dvouplotýnku, mikrovlnou troubu, rychlovarnou konvici a toustovač. Samozřejmostí jsou také základní dochucovadla, mycí prostředky na nádobí a údržbu domácnosti, papírové utěrky, toaletní papír, mýdlo atd.

V případě nepřízně počasí můžete využít knihovny, která nabízí základní literaturu a velké množství knih s rybářskou tématikou, mapu okolí nebo například mapu hvězdné oblohy, kterou lze v létě na Orlíku krásně pozorovat. Večer se můžete zabavit deskovými hrami (šachy, Monopoly, Carcassonne a plno dalších deskových a karetních her).

Z venkovních aktivit můžeme nabídnout badminton, petanque, croquet, fotbalový a volejbalový míč se sítí. Samozřejmostí je také bazén, grill, houpací síť, venkovní posezení s možností opékání buřtů nebo udírna. Velkou výhodou je prostorný pozemek a přímo sousedící pískové hřiště vhodné na hraní volejbalu či jiných her.

Chata je napájena elektřinou z rozvodné soustavy, voda je z vlastního zdroje (vrt 42 metrů, voda dle chemického a biologického rozboru pitná s výborným složením), ohřev vody zajišťuje elektrický bojler (50 litrů), teplo zajišťují kamna na dřevo v kuchyni, případně krb v obývacím pokoji a menší elektrické topení v ložnici č.2.

INFORMACE V KOSTCE

Obytná plocha 45m2
Venkovní terasa 18m2
Pozemek 1000m2
Kapacita Max. 5 osob
Ložnice 1 Manželská postel s lamelovým roštem (140*200)
Ložnice 2 Palanda (vhodná spíše pro děti – 2 lůžka 90*180) rozkládací gauč – lůžko 140*200
Obývací pokoj Rozkládací gauč – lůžko 160*200
Kuchyň Linka s dřezem, lednice, elektrická trouba a dvouplotýnka, mikrovlnná trouba, konvice, toustovač
Koupelna Toaleta, sprchový kout, bojler na teplou vodu 50litrů
Terasa Dřevěný stůl se židlemi, slunečník, venkovní gauč, dřevěné křeslo
Bazén Průměr 3,6 metrů, písková filtrace
Další vybavení Krb, knihovna, deskové hry
Sport Kanoe přímo u vody, bazén, hřiště, petanque, crocquet, volejbal, badminton
Parkování Zdarma, přímo u chaty
Venkovní vybavení Grill, udírna, posezení s ohništěm, houpací síť

 

OKOLÍ

Nejbližší zastávka 3 km
Nejbližší obchod 5 km
Nejbližší restaurace 1 km
Nejbližší koupání 500 m
Nejbližší bankomat 10 km
Nejbližší minigolf 800 m
Sportovní zařízení 3 km

Ve vzdálenosti cca 500 se nalézá rekreační středisko Loužek, které nabízí občerstvení a nápoje, případně je zde možnost si zahrát minigolf.

O málo vzdálenější středisko Trhovky (20 minut chůze/2 km autem) nabízí již větší možnosti. Nachází se zde několik kempů, dva obchody s potravinami, Sport hotel s tenisovými kurty, beach volejbalem a jiným vybavením a dále několik restaurací a barů. Dá se zde půjčit i některé sportovní vybavení a toto místo je samozřejmě centrem večerního života okolí.

Milešov (6 km) nebo Krásná Hora (10 km) již nabízejí větší množství restaurací a větší obchod, bankomat, poštu a jiné služby.

Okresní město Příbram (30 km) nabízí veškeré služby a typy obchodů, které byste případně v nejbližším okolí chaty postrádali.

Podrobnější informace k okolním zajímavostem a tipům na výlety a trávení volného času najdete v sekci Sport a Relax.

POPIS LOKALITY

Přehrada Orlík je součástí Vltavské kaskády, která slouží k vodohospodářským, ekonomickým ale i rekreačním účelům. Její hráz, budována v letech 1954–1961, přehradila tok řeky Vltavy u městečka Solenice na Příbramsku.    Výška hráze v koruně činí 91 metrů a s objemem vody až 720 milinů m3 se tak jedná o nejobjemnější vodní nádrž u nás. Přehrada byla pojmenována podle zámku Orlík, který byl vybudován na skále nad řekou Vltavou.
Orlická přehrada a její okolí známé jako Střední Povltaví je často navštěvovanou oblastí díky krásné přírodě a množství kulturních i technických památek. Více..

GPS: 49.591471, 14.183120